Prejsť na obsah
Knižnica a informačné centrum

 Open Access & Change in Scholarly Communications

- Nezvyčajný diskusný webinár určený knihovníkom a vedcom na tému otvorený prístup s riaditeľom českej   Národnej technickej knižnice Martinom Svobodom, Moritzom Thommenom z Karger Publishers a Vladimírom   Karenom z Albertina icome Praha.

Kde: online

Kedy: streda 14. 10. 2020, 09:00 - 10:00

Prihláška a viac informácií tu

- Diskusia predstaviteľa knižnice a národného licenčného centra, vydavateľstva a distribútora e-zdrojov poskytne   pohľady z viacero strán. 

 

Novinka od spoločnosti ProQuest

- ProQuest prichádza s novinkou, ktorá sa týka prístupu k dokumentom na platforme ProQuest. Od    15.6. 2020 umožní všetkým používateľom z otvoreného webu, napr. z internetového prehliadača Google,   priamy prístup k platforme na https://search.proquest.com/.

- Ktokoľvek tak bude môcť vyhľadávať a zobrazovať náhľady vyše 900 miliónov dokumentov a čítať úplné   texty open access zdrojov bez nutnosti akéhokoľvek ďalšieho overovania. Používatelia z inštitúcií, ktoré   dané e-zdroje majú predplatené, navyše po prihlásení budú môcť pracovať aj s licencovanými úplnými   textami, ktoré nie sú inak voľne dostupné. Ku ktorým e-zdrojom sa používatelia vašej knižnice touto cestou   môžu dostať? Viď databázy ProQuest na www.aib.sk/podpora/nastroje/2250-brana-k-e-zdrojom-stuba.

- Cieľom je uľahčiť používateľom prístup k obsahu bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú.

- Informácie sú priebežne zverejňované v ProQuest Support Center na https://support.proquest.com/articledetail?id=kA140000000GxPACA0

 

NOVÉ KNIHY Knovel Library

- Od Institution of Civil Engineers, American Water Works Association, REHVA, Elsevier, Wiley a ďalších   vydavateľstiev.

- Nové tituly a nástroje si zobrazíte TU

- V ľavom stĺpci si môžete zúžiť výber na knihy a analytické nástroje z jednotlivých odborov (Subject Area).

 

 

ACM Digital Library NEXT

 - Je novou používateľskou platformou, ktorá posunie kvality ako vyhľadávania tak aj prezentácie výsledkov a      samozrejme aj tradičných a cenených metrík (analýzy pracovísk, autorov, jednotlivých prameňov a pod.).

- Dostupná je tu