Prejsť na obsah
Knižnica a informačné centrum

⇒   ProQuest Day

        17. júna 2021, online
        Prihlášky tuwww.aib.sk/seminare/742-proquest-day

        Stretnutie je určené informačným a vedeckým pracovníkom. Program je rozdelený na webináre v rozsahu         20-30 minút. Môžete sa tešiť na prípadové štúdie, praktické ukážky a novinky.

        Zastúpené budú témy - akvizícia e-kníh, zdigitalizované primárne pramene, e-zdroje v e-learningu,                            publikovanie a zviditeľnenie záverečných prác, textové a dátové dolovanie a viac.

 

⇒   Webinár AIB  "How to write and structure your academic article for publication"

                                 4. – 24. 5. 2021 - pre doktorandov a začínajúcich vedcov

 

  Publishing Open Access in Cambridge Journals

Kedy: 10. 5. 2021, 17:00 - 18:00

Kde: online

Viac informácií a prihláška: https://www.aib.sk/seminare/720-publishing-open-access-in-cambridge-journals/

  • Webinár je určený akademickým pracovníkom z inštitúcií, ktoré využívajú alebo majú záujem o program Read and Publish vydavateľstva Cambridge University Press na publikovanie článkov v režime open access. (Na Slovensku už program Read and Publish využívajú Slovenská akadémia vied a Univerzita Komenského v Bratislave).

 
Novinka od spoločnosti ProQuest

- ProQuest prichádza s novinkou, ktorá sa týka prístupu k dokumentom na platforme ProQuest. Od    15.6. 2020 umožní všetkým používateľom z otvoreného webu, napr. z internetového prehliadača Google,   priamy prístup k platforme na https://search.proquest.com/.

- Ktokoľvek tak bude môcť vyhľadávať a zobrazovať náhľady vyše 900 miliónov dokumentov a čítať úplné   texty open access zdrojov bez nutnosti akéhokoľvek ďalšieho overovania. Používatelia z inštitúcií, ktoré   dané e-zdroje majú predplatené, navyše po prihlásení budú môcť pracovať aj s licencovanými úplnými   textami, ktoré nie sú inak voľne dostupné. Ku ktorým e-zdrojom sa používatelia vašej knižnice touto cestou   môžu dostať? Viď databázy ProQuest na www.aib.sk/podpora/nastroje/2250-brana-k-e-zdrojom-stuba.

- Cieľom je uľahčiť používateľom prístup k obsahu bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú.

- Informácie sú priebežne zverejňované v ProQuest Support Center na https://support.proquest.com/articledetail?id=kA140000000GxPACA0

 

NOVÉ KNIHY Knovel Library

- Od Institution of Civil Engineers, American Water Works Association, REHVA, Elsevier, Wiley a ďalších   vydavateľstiev.

- Nové tituly a nástroje si zobrazíte TU

- V ľavom stĺpci si môžete zúžiť výber na knihy a analytické nástroje z jednotlivých odborov (Subject Area).

 

 

ACM Digital Library NEXT

 - Je novou používateľskou platformou, ktorá posunie kvality ako vyhľadávania tak aj prezentácie výsledkov a      samozrejme aj tradičných a cenených metrík (analýzy pracovísk, autorov, jednotlivých prameňov a pod.).

- Dostupná je tu